چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه

چهارشنبه 21 دیماه سالجاری جشنواره تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی با حضور دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از اساتید، پژوهشگران، فناوران، کارکنان و دانشجویان دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و همچنین میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) در سالن آمفی تئاتر بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار گردید.

 

 


در ابتدای این مراسم دکتر قلی زاده معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن تبریک هفته پژوهش از حمایت های رئیس دانشگاه از حوزه تحقیقات و فناوری تقدیر و تشکر کرد. دکتر قلی زاده در ادامه بر رابطه متقابل علم و ثروت اشاره کرد و هر یک را مکمل دیگری در رشد و توسعه کشور دانست. وی همچنین گفت: چابک سازی فرآیندهای پژوهشی را در سرلوحه کارهای معاونت تحقیقات و فناوری قرارداده ایم که هم موجب رضایتمندی پژوهشگران و هم تسریع در انجام پژوهشها می شود.در این جلسه دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به نقش انکار ناپذیر پژوهش در توسعه پایدار اشاره کرد و پژوهش را به معنای کشف مسائل ناشناخته و منبع تولید علم و ثروت دانست.

مقام عالی سلامت استان در ادامه افزود: بسیاری از مطالبی که سالیان سال ناشناخته بودند در سایه همین پژوهش ها شناخته شده اند و با توجه به اینکه سال ۱۴۰۱ سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شده است لذا دانشگاه اهداف خود را بر توسعه عرصه دانش بنیان سلامت برنامه ریزی کرده و توجه به حوزه پژوهش و فناوری، برای نیل به این هدف بسیار کارساز خواهد بود.

وی در ادامه بر اهمیت کیفیت مقاله و مجله های علمی دانشگاه در کنار کمیت آنها اشاره کرد و بر لزوم ایجاد کتابخانه مرکزی دانشگاه تاکید نمود.


 

حجت الاسلام طاهری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در این مراسم با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: امروز از نظر مقام معظم رهبری تولید علم و پژوهش در اولویت اول کشور قرار دارد.

وی در ادامه به جایگاه زنان در پژوهش اشاره کرد و گفت: امروز مفتخر هستیم که بیش از 50 درصد تولید کنندگان علمی کشور را بانوان تشکیل می دهند.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به پتانسیل های استان آذربایجان غربی در دیپلماسی و مرجعیت علمی منطقه افزود: خوشبختانه تیم مدیریتی دانشگاه در مسیر مانع زدایی از پژوهش و ارتقاء فناوری گام بر می دارد.

اجرای موسیقی، مسابقه، پخش نماهنگ دستاوردهای معاونت تحقیقات و فناوری در یکسال گذشته، تجلیل از پژوهشگران، فناوران، پیشکسوتان، اعضای کمیته های تحقیقات دانشجویی، شورای پژوهشی از دیگر بخشهای این مراسم بود.

گفتنی است این مراسم به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار گردید.

 

  


٠٨:٤٣ - 1401/10/25    /    شماره : ٤٩٨٠٧    /    تعداد نمایش : ١٤٥خروج
access deny
access deny
access deny